Музичний інструмент фортепіано

 

Мета заняття:

Формувати загально-піаністичні навички, навички концертного (цільного) виконання твору, розкриття образу. Закріпити теоретичні знання (знаки альтерації в тональності, динамічні відтінки, штрихи), навички педалізації.

Розвивати піаністичну техніку, слуховий самоконтроль виконання, гармонійний слух, образне мислення.

Виховувати емоційно-образне сприйняття твору, естетичний смак.

Музичний матеріал: «Перетворення» Л.Ейнауді, Етюд К.Черні

Методи:

  • словесні, практичні, репродуктивний метод, метод стимулювання інтересу до навчання.

Тип заняття:

  • комбінований.

Форма заняття:

  • індивідуальна.

Обладнання:

  • фортепіано, синтезатор, аудіо-система.

Очікуваний результат:

  • осмислене виконання вправ, етюду та твору учнем;
  •  слуховий контроль ансамблевого виконання;
  •  емоційність виконання.

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття:

І. Вступна частина

1. Організаційний момент.

2. Визначення завдань заняття:

- продовжити вивчення гами Fis dur кожною рукою окремо;

- закріпити текст I частини Етюду;

- цільне виконання твору «Перетворення»;

- ансамблеве виконання твору.

II. Основна частина

  1. Розігрів ігрового апарату:

- повторення знаків альтерації в тональності Fis dur;

- осмислення аплікатурних закономірностей;

  • гра гами Fis dur кожною рукою окремо ( групування на 4 та на 2) на дві та чотири октави;

При виконанні вправи слідкувати за підкладанням першого пальця, не допускати «провалу» кисті. Контролювати плавне звуковедення.

  • гра гами двома руками на дві (чотири) октави в повільному темпі;

Звернути увагу на синхронізацію партій лівої та правої руки, точну аплікатуру.

  • визначення домашньої роботи;
  • виконання  I частини Етюду;
  • визначення неточностей у виконанні;
  • відпрацювання неточностей та технічно складних місць в повільному темпі;

Використати прийоми:

  1. Технічне групування – переосмислення мелодики
  2. Зосереджуватись не на технічній складності, а на ході мелодичної лінії
  3. Позиційна гра
  4. Гра технічних моментів в повільному темпі зі збільшенням сили звуку та рухів ігрового апарату
  • відпрацювання технічно складних місць у швидкому темпі;
  • визначення домашньої роботи.
  1. Робота над п’єсою:
  • цільне виконання твору учнем;
  • визначення текстових та інтерпретаційних неточностей;

Звернути увагу на темпові співвідношення, динамічний план, агогічні відтінки.

  • виправлення неточностей та відпрацювання технічно складних місць;

Відпрацювання точного метро-ритмічного малюнку, перехід з дуолей на тріолі.

  • корекція динамічного плану твору;

Звернути увагу учениці на раптову зміну динаміки (від ff до субіто PP), хвилеподібне звуковедення. Відпрацювати відповідне звуковидобування.

  • повторне цільне виконання твору учнем;
  • виконання твору в дуеті (учень-учитель);
  • слуховий контроль співвідношення звучання інструментів;

Звернути увагу (синхронізація та дифиренціація партій):

  • метро-ритм;
  • динамічний план;
  • фразування;
  • звуковидобування.
  • обговорення емоційного навантаження твору;

- Які почуття викликає твір?

- Чи допомагає назва розкрити задум композитора?

- Які засоби музичної виразності використовує композитор?

  • відпрацювання виконання

Спонукати ученицю, по-перше, до повного, м’якого, наспівного звуку, по-друге, до максимального різнобарвлення звуку. Розвивати вміння слухати себе «зі сторони».

III. Заключна частина (підведення підсумків заняття)

  • обговорення з ученицею обсяг роботи;

- перелік проблемних місць;

- чим можливо доповнити інструментальне виконання? (слайди, відео)

  • аналіз роботи учениці на занятті (оцінка уваги, працьовитості, сконцентрованості, емоційності)
  • конкретизація домашнього завдання.

 

 

Подобається